רעיונות לעיצוב הבית-איך לעשות את זה נכון

עיצוב בית יכול לשנות את מראהו של הבית מקצה לקצה. בעולם עיצוב הפנים קיים מגוון של סגנונות עיצוב, השונים זה מזה בצורה משמעותית. לפני שאתם מתחילים לעצב את הבית, בדקו עם עצמכם מה סגנון העיצוב המועדף עליכם, וודאו כי אתם פועלים בהתאם לעקרונותיו להשגת תוצאה מאופטימאלית.

עיצוב פנים בית – איך לעשות את זה נכון

בחרו קו עיצובי אחיד לכל הבית– אחד האתגרים בעיצוב פנים בית הוא ליצור תחושת זרימה בחלל. בחירת קו עיצובי אחיד והכלתו על חלקי הבית השונים תסייע לכם ביצירת הרמוניה. המשמעות של קו עיצובי אחיד בכל הבית אינה יצירת חדרים זהים זה לזה. הקו העיצובי הוא זה שיקבע את הרוח הכללית של הדברים, אך כמובן שלכל חדר וחדר ניתן את הטאצ' העיצובי שלו.

צרו נקודת מוקד אחת בכל חדר– זו הנקודה אליה תימשך תשומת הלב של המתבונן בחדר. ישנן מגוון דרכים ליצירת מוקד עיצובי בחדר. אחת האפשרויות הפופולאריות ביותר הינן עיטור קיר אחד באמצעות שימוש בטפטים. קיים כיום בשוק מגוון אדיר של טפטים העשויים מחומרים שונים, בעלי טקסטורות מגוונות והדפסים מדליקים. דרך נוספת ליצירת מוקד בחדר היא בחירת רהיט ייחודי ומרשים, והצבת יתר האלמנטים בחלל כקונטרס לרהיט זה. דבר זה ממקד את תשומת הלב לרהיט ויוצר תחושה של חדר המעוצב הצורה הרמונית.

דאגו לתת מענה לצרכים הפונקציונליים שלכם– עיצוב הבית שלכם אמור לתת מענה לכל הצרכים היומיומיים שלכם. בחנו עם עצמכם מהם הצרכים שלכם מכל חדר וחדר והקפידו לעצב באופן שייתן מענה לצרכים אלו. צורך פונקציונאלי מרכי שיש לתת עליו את הדעת הוא נושא מקומות האחסון בדירה. לנושא זה אחסון החפצים בבית קיימים פתרונות עיצוביים נהדרים , כמון שהכל תלוי תקציב.

ודאו שיש לכם מרחב תנועה, המאפשר לכם לנוע בחופשיות בבית– מקמו את הרהיטים בחלל ובדקו האם נוח לכם להתנהל בבית, או שמא כל תזוזה בבית מאלצת אתכם להזיז רהיט מסוים או לזנק מעליו.

דאגו שיש לכם תקציב מוגדר מראש – זוגות רבים מתחילים שיפוץ ללא הגדרת תקציב מראש לשיפוץ, דבר זה יכול לגרום לבעיה תזרימית ככל שהשיפוץ מתקדם, לעיתים יש צורך להוסיף כל מיני אלמנטים ותיקונים – דברים אלו עולים לעיתים כסף רב, הגדירו לכם תקציב לשיפוץ – הגדירו אותו בדולרים, והוסיפו לתקציב זה כ 10%-15% נוספים לחריגות, כדאי כל הזמן לעקוב אחר שער הדולר על מנת לדעת שאתם נמצאים במסגרת התקציב שהגדרתם לעצמכם ולא חורגים ממנו.

הכתבה באדיבות טלי מאיר פיק, מעצבת פנים.

Related Posts:

  • No Related Posts