שולחן נפתח

עיצוב דירות קטנות – ללמוד במכללות

עיצוב דירות קטנות הוא הרבה יותר מורכב לעומת עיצוב דירות גדולות, דווקא בגלל השטח הקטן שלהן שמצריך יצירתיות ומציאת פתרונות ליצירת תחושת מרחב גדולה יותר וניצול נכון של חלל הדירה. בעזרת לימודי עיצוב פנים אפשר לעשות את זה בצורה הטובה ביותר!

מי מאתנו לא היה רוצה דירה גדולה שבה אפשר יהיה להרחיב את המשפחה ולחיות שנים רבות? לצערנו, הדבר כמעט בלתי אפשרי היום מכיוון שמחירי הנדלן גבוהים. מי שמעדיף לא להיכנס לחובות מול הבנק ל 30 שנה, יכול לרכוש דירה קטנה.

כאן מגיעה בעיה אחרת, והיא קשורה לתחושה המרחב בדירה הקטנה והקושי לנצל את השטח בצורה הנכונה. בעזרת לימודי עיצוב פנים במכללות מקצועיות בתחום, אפשר ללמוד וליישם עיצוב דירות קטנות בצורה הטובה ביותר.

דירה קטנה מול דירה גדולה

איך ייתכן שעיצוב של דירה קטנה הוא קשה או מאתגר יותר לעומת עיצוב של דירה גדולה? נראה כי דירות גדולות מצריכות הרבה יותר זמן וכסף כדי להשיג את העיצוב הנכון, אך לא תמיד כך הדבר. דווקא בגלל השטח הקטן שלהן, עיצוב דירות קטנות הוא הרבה יותר מורכב. במקרים מסוימים, האופן שבו השטח מחולק מוסיף קושי גדול עוד יותר…

מעצבי פנים שלמדו את התחום, יכולים לעצב בצורה נכונה דירות קטנות, תוך שימוש בצבעים, מרקמים ושלל טכניקות לאחסון יעיל שאינו מכביד על העין או גוזל מהשטח הפנוי בדירה הקטנה.

הבסיס הנכון לדירה קטנה

הכלל הבסיסי והחשוב ביותר בעיצוב של דירות קטנות הוא שימוש בצבעים בהירים ככל האפשר. ניתן כמובן ליצור הדגשים ועניין בעיצוב בעזרת נגיעות קלות של צבעים כהים או חמים, אבל מרבית השטח בדירות צריך להיות בהיר. הסיבה לכך היא שצבעים בהירים מאפשרים מעבר של אור מקיר אחד לאחר, מה שנותן תחושת מרחב גדולה יותר.

זכרו, ככל שהצבעים בהירים יותר, כך כל חדר מרגיש מרווח יותר!

עוד דבר בסיסי שחשוב לזכור הוא למצוא פתרונות אחסון שישתלבו עם העיצוב הקיים. אם למשל החלטתם להוסיף מדפים על קירות הסלון או חדר השינה, תוכלו להכין מדפים מגבס ולצבוע אותם בצבע של הקירות, כך שהם לא יהיו בולטים לעין ועדיין יהיו שימושיים.

אם כן, המהות של עיצוב דירות קטנות הוא בעיקר לנסות ליצור אשליה של מרחב וסוג של "ריקנות", על ידי התאמה של צבעים וגוונים, למשל קירות לבנים בסלון וספות בצבע שמנת.

דרך טובה להפחית את כמות הרהיטים שמכניסים לדירה קטנה, שכידוע פוגעים בתחושת המרחב, היא למצוא רהיטים שהם מלוטי-פונקציונאליים, למשל שולחן כתיבה שגם יכול לשמש גם כמעמד למחשב הנייח, או הדום נפתח שאפשר לאחסן בו דברים. אם מדובר בדירת סטודיו קטנה, כדאי להתקין מיטת קיר נסתרת שאפשר לפתוח אותה רק כשהולכים לישון.

Related Posts:

  • No Related Posts