חמישה טיפים לשיפוץ הבית

שיפוץ ללא פטישים- חמישה טיפים לשיפוץ הבית

אחד האתגרים הגדולים כאשר חיים בדירה או בית לאורך זמן הוא הצורך לחדש את מראהו והחדרים בו אך מנגד לא להיכנס להוצאות רבות ופרויקטים מחייבים. כיצד צולחים את קונפליקט זה בהצלחה ומוצאים את העמק השווה בין הרצוי למצוי, ובכן ניתן להיכנס לתהליך שיפוץ בית בלי פטישים ובלי לשבור קירות- הכיצד? קבלו כמה טיפים שימושים ופשוטים ליישום.

חפשו סטייליסט צמוד-

אם אתם כבר נכנסים לפרויקט בסדר גודל כזה או אחר, מומלץ מאוד להיעזר באיש מקצוע על מנת ליהנות מהיתרונות של הכוונה המדויקת. עזרה מקצועית תעזור לכם למצוא את הכלים הנכונים לתהליך ולהישאר עם היד על הדופק בכל הנוגע לחלוקת התקציב. אם כבר החלטתם לקבל ליווי מקצועי- בחרו לכם איש מקצוע שבקיא בתהליכי עיצוב פנים אך גם מבין בתהליך שנקרא הום סטיילינג, קרי הלבשת הבית. למי ששמע את ביטוי הזה לא פעם- אך לא לגמרי מבין על מה כל המהומה סביב התחום החדש הזה- נעשה פה רגע אתנחתא לשם בירור.

מה הוא הום סטיילינג

הום סטיילינג הוא תחום שמתעסק בהלבשת הבית. בדומה לתחום האופנה, כפי שלסטייליסט תפקיד חשוב מאוד ביצירת 'לוק' כולל שידגיש את כל המעלות של לובש הבגד ויטשטש את חסרונותיו, כך גם בתחום עיצוב הפנים. שיטת ההום סטיילינג מתמקדת במתן פתרונות עיצוביים לריענון וחידוש הבית שיחמיאו למקום ויתאימו לקו העיצובי שלו.

אז עכשיו לאחר שהנושא הסטיילינג ברור- הטיפ הראשון הוא למצוא מעצב פנים שמבין בהום סטיילינג, משום שאם ברצונכם להשיג תוצאות מספקות בחידוש ושיפוץ הבית ובלי התערבות 'פולשנית' מדי, סטייליסט הוא איש המקצוע המתאים ביותר לפרויקט.

חושבים מחדש על חלוקת החללים בבית

עת שיפוץ בבית הוא זמן מצוין לערער על דפוסים קבועים בבית כמו חלוקת החללים השונים בבית. שאלו את עצמכם- האם הסידור הנוכחי נותן מענה מוצלח לצרכים הפרקטיים של בני הבית. יתכן למשל, מצב בו הסלון הוא גם חדר המשחקים של הילדים ופינת האוכל מהווה את אזור המשרדי העיקרי של אחד מההורים. במצבים כאלו שיפוץ בבית הוא בהחלט הזמן המתאים להטיל ספק בסדר הישן ולהכניס לפועל סדר חדש וכזה שמתאים יותר לצרכי היומיום. האתגר העיצובי הגדול מכל במצבים אלו הוא להצליח למצוא פתרונות יצירתיים לחלוקה חדשה בבית בלי קירות גבס ויציקות בטון. רעיונות כמו מחיצות נייר דקורטיביות, וילונות תלויים, כוורות, לא חסרים וזה רק עניין של להתאים בין הצורך לפתרון המתאים ביותר.

סלון חלל פתוח

מערערים את הסדר הישן- חלל שהוא גם לאירוח משחקים ועבודה, מתוך אתר טמבור

צבע כבמה לקונספט

משחק בין מרחב וצבע בתהליך העיצוב יכול לעשות הבדל עצום במראה הסופי של הבית עד כדי מהפך. צבע תפקידו בין היתר לתת במה לקונספט הרצוי. בין אם החלטתם ללכת על סגנון עיצוב כפרי או מודרני מינימליסטי , בחירה נכונה של צבע היא שתשווה לחדר מראה אופי שונה. הסוד הגדול באומנות התאמת צבעים הוא היכולת לשמור על מינון והתאמה הרמוניים. לא מעט אנשים נרתעים מעבודה של שילובי צבעים ובאמת מדובר במשימה לא פשוטה. בכדי להקל על התהליך וגם לקרב אותו כמעה לאנשים שהם לאו דווקא מהתחום ישנה שיטה צביעה של טמבור והיא שיטת ה-60/30/10. לפי שיטת עבודה זו, יש לבחור לא פחות ולא יותר מאשר שלושה גוונים מתוך מניפת הצבעים לאותו חלל. הבחירה של שלושת הצבעים יכולה להיות שלושה צבעים שונים לגמרי או שלושה טונים של אותו גוון או בכל מקרה החוקיות נשארת זהה. מתוך שלושת הצבעים צבע אחד יהיה הצבע העיקרי, צבע שני יהיה הגוון המשני, והשלישי יהיה צבע דגש. לאחר בחירת הצבעים, "המתכון" הוא פשוט, 60% משטח הצביעה יהיה הגוון העיקרי, 30% יהיה הגוון המשני ו- בלבד10% יהיה גוון דגש.

התאמת צבעים

שילוב והתאמה של צבעים, כבמה לקונספט עיצובי, מתוך אתר טמבור

התאמת צבעים נכונה תכתיב את הסגנון והאווירה

התאמת צבעים נכונה תכתיב את הסגנון והאווירה, מתוך אתר טמבור

סדר פסח כל עונות השנה

קרוב לוודאי שאת המשפט הבא לא תשמעו מאדריכל או מעצב פנים. אך יותר מכל השרטוטים, הרהיטים היוקרתיים, וחומרי הגלם – אחד הגורמים המשפיעים ביותר על עיצוב מחדש של הבית הוא לא אחר מאשר סדר, כן כן סדר בבית פשוטו כמשמעו. סדר קשה לתכנן ואפילו לעצב, ואף קשה יותר לתחזק בייחוד שמדובר בבית שגדלים בו ילדים. לפעמים כשרוצים לערוך מהפך בבית, צריך פשוט לקחת את הסדר בבית לראש סדר העדיפויות ולהשתלט על הבלאגן שאף פעם לא היה לכם פנאי להתמודד עמו באופן יסודי.

כיצד ניתן ל'עצב סדר'

ראשית חשוב לתכנן אותו ובשלב השני ולא פחות חשוב מכך יש להצטייד בעזרים על מנת שיהיה קל תחזק אותו לאורך זמן. התכנון כולל סידור מראש על גבי שרטוט של כל מקומות המיועדים לאחסון עד רמת פתרונות הריהוט שיאפשרו זאת. התחזוקה נסמכת בעיקר על שילוב מדויק של אביזרים נלווים כגון קופסאות, ארגוניות, סלסלות, אביזרי תלייה ועוד שיעזרו לכם לתחזק את הסדר שבחללי האחסון ולשמור על רצפה ושולחנות נטולי חפצים ככל הניתן.

לסיכום

שינוי בבית הוא תמיד תמורה נעימה ומרעננת לבני הבית, אך הבעיה ששינויים מסוג זה יכולים לעלות ביוקר. ישנן דרכים להגיע לשינוי המיוחל, תתפלאו, באמצעות הכנסת שינויים קטנים כמו ארגון מחדש שלרהיטים, חידוש סיפור הצבע בבית החל מצביעת הקירות ועד יישום טפטים , חידוש וילונות וגופי תאורה, ועל ידי מחשבה מחודשת על סדר וארגון הבית וזה רק על קצה המזלג!

*המאמר נכתב בשיתוף עם חברת טמבור

Related Posts:

  • No Related Posts