טפט

טפטים לעיצוב הבית והסלון

מדוע טפטים הם פופולאריים כל כך בקרב מעצבי פנים? מה היתרון שיש להם על פני צבעים לקירות הסלון ואיך הם יכולים לשנות את המראה של הבית? הנה כמה דברים שכדאי לדעת.

מה כל אחד מאתנו רוצה אם לא בית שנעים להיות בו ותמיד נראה הכי טוב שאפשר? לשם כך, יש מעצבי פנים שאפשר להיעזר בהם, והם מתכננים הכל מאלף עד תו. כמובן שגם אפשר לשנות את העיצוב והמראה של הבית באופן עצמאי. אך בכל מקרה, ההשקעה בעיצוב של הבית לא צריכה להיות גדולה מאוד; השקעה קטנה בפרטים הנכונים יכולה להביא לשינוי מרחיק לכת, ובדיוק כמו שרציתם.

טפטים לחיפוי קירות

אחד הדברים שאפשר ואף רצוי לעשות כדי לשנות את העיצוב של הבית, הוא כמובן לתת לקירות צבע חדש וטרי, שיכניס לבית תחושה של רעננות. אפשר לבחור בצבע דומה לזה הקיים או להחליף את הצבע לגמרי. הבחירה כמובן צריכה להיעשות לפי הסטייל שרוצים בסופו של דבר להשיג.

אבל צביעת קירות היא עבודה מלכלכת וארוכה. זו הסיבה שיש טפטים כתחליף לצבעי הקירות. מדובר בניירות מיוחדים שמדביקים על הקירות והם נראים כמו חלק בלתי נפרד מהם.

למה דווקא טפטים?

מדוע לבחור טפט על פני צבע? אומנם עבודות צביעה הן מלכלכות, אך היתרון שלהן הוא הקלות שבה אפשר לעשות את העבודה, לעומת טפט שדורש דיוק מרבי!

נתחיל מכך שאת הקירות ממילא צריך להכין מראש, בין אם רוצים להדביק טפט ובין אם רוצים לצבוע אותו. אבל הדבר הכי חשוב הוא שמגוון הדוגמאות והצבעים הוא רחב הרבה יותר בהיצע הטפטים, ובעזרתם אפשר להשיג דוגמאות מיוחדות שקשה מאוד להשיג את רמת הדיוק שלהם על ידי שימוש בצבעי קירות ושבלונות.

מלבד זאת, עם טפטים אפשר להשיג ביתר קלות מראה מיוחד לקיר, מעין אשליה שהדוגמאות על הטפט "חיות" וזזות, להשיג את מראה התלת מימד או אשליה של אריחים.

איך לבחור את הטפט המתאים?

בשל העובדה שיש היצע רחב של טפטים כך הבחירה היא הרבה יותר קשה לעומת בחירת צבעים לקירות. משום כך, בהחלט כדאי להתייעץ עם מעצב פנים, שעל הדרך גם יבחן את כל השינויים שרוצים לעשות במקביל וכך השילוב בין כל האלמנטים בבית יהיה מושלם.

אם בכל זאת אתם רוצים לבחור לבד, עליכם להחליט האם אתם רוצים משהו שיבלוט לעין או לא? האם אתם רוצים טפט "נקי" או משהו רועש? וכן הלאה. אם ההתלבטות רבה, מומלץ להתחיל לפני כן עם ביצוע השינויים האחרים שאתם רוצים לעשות בבית שלכם, ורק אחר כך לבחור טפט שייתן את הטאצ' האחרון ובכך ישלים את המראה כולו.

Related Posts:

  • No Related Posts