מעצבים את המטבח מחדש?

הנה כמה נקודות למחשבה

מטבח מעוצב, מאובזר ואופנתי הינו גאוות בעלי הבית, אך כדאי להשקיע מעט זמן ומחשבה כדי להגיע למטבח המושלם, כך שיהא תואם את הצרכים והטעמים של דיירי הבית. כל מטבח זקוק לעיצוב פרטני ומיוחד הן בשל הבדל בנתונים הפיזיים והן בשל צרכים שונים של הבעלים. להלן כמה נקודות מרכזיות שיעזרו לכם לתכנן את המטבח המתאים ביותר עבורכם.

שיש

השיש מהווה את משטח העבודה העיקרי במטבח, והסיבה לבחירתו תהיה נעוצה בדרך כלל הן במראה שלו והן בקלות הניקוי והתחזוקה שלו. השיש הוא למעשה שם קיבוצי לשני סוגים של משטחים – אבן שיש טבעית ושיש קיסר. האבן הטבעית זולה יותר, אך נוטה לספוג כתמים שלא יורדים בקלות. שיש קיסר הוא מוצר סינתטי. הוא אינו סופג כתמים, אך מחירו יקר יותר. ההחלטה בין שני מוצרים אלו תלויה בשני גורמים עיקריים – טעם אישי של הבעלים והתקציב שעומד לרשותם.

ברז

ברז נשלף למטבח

ברז נשלף למטבח

תהליך הבישול במטבח מוביל לעיתים קרובות ללכלוך רב, ולכן לברזי המטבח יש תפקיד חשוב בהקשר זה. בראש ובראשונה כדאי לבחור בברז גבוה, וזאת כדי לאפשר שטיפה נוחה של כלים גם כשהכיור עמוס. מעבר לזאת, כדאי שתהיה אפשרות להוציא מהברז צינור נשלף, או במילים אחרות – שיהיה ברז נשלף למטבח, שיאפשר שטיפה נוחה של הכיור עצמו ושל פריטים גדולים כגון סירים. כמובן חשוב לבדוק שהגובה של הארונות לא יהיה נמוך מדי, וניתן יהיה להתקין את הברז באופן תקין. כמובן שישנם גם עיצובים שונים של ברזים למטבח, והמבחר משאיר מקום רב לסגנון אישי. עם זאת, לא תמיד העיצוב יצדיק את ההשקעה הכספית עבור חלקנו לפחות. תחילה מומלץ לדאוג לאיכות ולהתאמה של הברז לצרכי המשתמש, ורק אחר כך לבחון את העיצוב.

כיור

במטבח מקובל להתקין כיור אחד משני סוגים: כיורי נירוסטה או קרמיקה. לכל אחד מהם יש את יתרונותיו וחסרונותיו שלו. מי שבוחר בכיור קרמיקה כנראה מעדיף את הצבע הלבן, אך מוצר זה פחות עמיד ויכול להישבר או להיסדק בשל נפילה של חפץ כבד כמו סיר. לעומתו, כיור הנירוסטה עמיד יותר ונוח מאוד לניקוי. לאחרונה חזר כיור הנירוסטה לככב במטבחים המעוצבים ביותר, ועל פי רוב מתאימים את כיור הנירוסטה לצבע מוצרי החשמל, כגון מקרר, תנור ומיקרוגל.

תאורה

התאורה היא חלק מרכזי בעיצוב המטבח. יש לזכור כי חדר זה נמצא בשימוש כמעט בכל שעות היום, ולכן התאורה היא עניין קריטי בחלל זה. אם חסרה תאורה טבעית, יש לקחת זאת בחשבון בשלב תכנון העיצוב. חשוב במיוחד להאיר בצורה טובה את אזורי העבודה, וכאן ניתן להשתמש בתאורה תלויה שממוקמת יחסית קרוב למשטחי העבודה. תאורת לד הינה בחירה מצוינת ומאד נפוצה בשנים האחרונות עבור המטבח. יתרונה של תאורה זו נעוץ לא רק בעיצוב היפה, אלא גם בחסכון וצריכת החשמל הנמוכה שהיא מאפשרת.

חשוב לזכור כי בעידן של שפע כל כך גדול, ישנו מבחר עצום עבור כל אביזר ואביזר למטבח. שפע זה עשוי מאד לבלבל ולכן נמליץ בראש ובראשונה לקחת בחשבון את השימוש הפרקטי בכל פריט שמחליטים לרכוש. בהמשך כמובן חשוב להתייחס גם להתאמה הוויזואלית והטכנית בין הפריטים השונים.

Related Posts:

  • No Related Posts