גינת קיץ מושלמת מתחילה במערכות ישיבה לגן

העונה החמה מביאה עמה את התנאים המושלמים לרגיעה בגינה, באטמוספירה פסטורלית מחבקת. לקרוא ספר תחת כיפת השמיים, לארח במרחב הירוק, לסעוד באוויר הפתוח. הגינה המטופחת שלכם לא שלמה בלי מערכות ישיבה לגן – נבחרת מרשימה של רהיטים מסוגננים המספקים את הנוחות הנדרשת לישיבה מענגת. מרבצי פנאי, פינת אוכל נפתחת, ערסלים ונדנדות להשלמת החוויה.

מהם הפריטים שכל חצר תשמח לקבל ואיך לשדרג את הסביבה עם הרהיטים הנכונים?

זוגית או משפחתית? זו השאלה!

מערכות ישיבה לגן הן דומיננטיות בכל חצר וחשוב לבחור אותן לאחר מדידה יסודית של השטח. לגינות קטנות יתאימו פינות ישיבה זוגיות או פינות תלת ואילו בחצר גדולות יחסית אפשר לשלב מערכות ישיבה גדולות בצורה משמעותית ל-5-6 אורחים כולל שזלונג מפנק. אפשר כמובן לחלק את הגינה לפינות חמד: אזור אחד יוקדש לישיבה משותפת גדולה יותר ואזור אחר לישיבה זוגית אינטימית יותר. כבר בשלב התכנון חשבו איך תמקמו את מערכת הישיבה במרחב: כלומר, באיזו קומפוזיציה על מנת לאפשר מרחב תנועה ונוחות בישיבה.

בסגנון שלכם

כדאי להחליט על הקו הסגנוני המועדף במערכת הישיבה, האם הוא יהיה מודרני מבוסס על חומרים כמו אלומיניום, שהינו בעל עמידות גבוהה במיוחד בתנאי מזג האוויר ומספק גם יציבות, חוזק וגמישות עיצובית מפתיעה או ריהוט גן כפרי יותר מראטן ועץ טיק שמביאים את המראה הטבעי, בין אם עכשווי או פרובנס ישירות לגינה הישראלית שלכם. קיימות מערכות ישיבה עם ריפוד נשלף רחיץ שמקל על התחזוקה השוטפת וכן אפשר לבחור את גוון הכריות, כך שיתמזג בהרמוניה עם העיצוב השולט בחצר או להפך – יחדש וירענן בסגנון אחר. לבן נקי ואלגנטי או אפור אורבני מושך, ירוק עדין או אדום נועז ולהתייחס גם לשילוב בין גוון הריפוד לצבע של הקונסטרוקציה של הרהיט. אוורירי, אטום, קווים ישרים בשיק מינימליסטי או עשיר בדיטיילים.

חוויית אירוח משודרגת

פינת אוכל היא פריט חובה נוסף לכל חצר. בקיץ במיוחד כיף לארח באזור הפתוח לסעודה במיוחד לברביקיו. אפשר לראות שלל קולקציות של פינות אוכל בגדלים שונים, תלוי במספר הסועדים הממוצע שלכם. יש פינות נפתחות לאירוח גדול יותר. במקרה זה החומרים חשובים הן מבחינת העמידות והן מהבחינה האסתטית: סגרת אלומיניום, זכוכית מחוסמת, רגליים מעץ ועוד שילובים מעניינים בין עבר להווה, בין חדש לישן, צבעוניות משתנה. קיימים גם שולחנות בר שיתאימו לגינות צרות וצפופות יותר או כאלמנט משלים למקם ליד עמדת הברביקיו. לכיסאות השפעה עיצובית וכן ממד של נוחות בין אם מדובר בכיסאות ראטן או אחרים, בגוונים סולידיים בהירים או כהים. בחרו את הסגנון המועדף שישתלב עם השולחן עצמו או להפך – יגיעו בעיצוב שמדגיש אותם על רקע הפלטה של השולחן.

חופש בבית

תחושת החופש בגינה הקיצית מתחילה בבחירת הריהוט האלטרנטיבי כמו למשל, ערסלי יחיד או ערסלים זוגיים מפנקים. ערסלים אלה עומדים על גבי קונסטרוקציה של מוט עם חישוק המייצבים את הערסל ויש גם נדנדות יחיד ונדנדות משפחתיות, כולל פתרונות הצללה מובנים. במקרה זה אפשר להחליט על המודל המועדף על פי הסגנון, הגודל של הערסל או הנדנדה בהתאם לגודל הגינה וכמובן על גוון הריפוד. מיטות שיזוף אף הן נעשו פופולאריות גם בבתים ללא בריכת שחייה כאשר יש מיטות שיזוף דמויות גל ומיטות על גלגלים שניתן לנייד ממקום למקום ובקלות.

הגינה היא מרחב נהדר לאירוח ושלווה. השקיעו בטיפוחה: מבחירת הצמחייה העשירה דרך פתרונות ההצללה שיספקו את הצל במהלך הקיץ ועד מערכות ישיבה לגן.

Related Posts:

  • No Related Posts