מפה עם מדידה

נושאים שצריך לדעת לפני שמעצבים חדר

רעיונות לעיצוב הבית אינם מוגבלים לעיצוב הבית. מדובר ביצירת מרחב שהכי נוח לתושבים.

מעצבים יכולים להשתמש בכישוריהם כדי ליצור בית המתאים ביותר לצרכי התושבים, תוך הקפדה גם על מראה אסתטי.

יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון כשמעצבים בית, כולל תקציב, מיקום וגודל.

מעצבי בתים יכולים לעזור בהיבטים אלה של עיצוב על ידי מתן רעיון לכל אחד והקפדה על כך שהם נלקחים בחשבון.

איך לעצב חדר בבית

הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא גודל החדר ואיזה סוג ריהוט תרצו להכניס בו. למשל, אם יש לכם חלל משרדי, אז עדיף לבחור רהיטים שמתאימים למשרד כמו שולחנות עבודה, כיסאות וארונות. אם אתם מעצבים חדר שינה, אז עדיף לכם לבחור רהיטים המתאימים לחדרי שינה כמו מיטות ושידות.

הדבר הבא שיש לקחת בחשבון הוא מהו התקציב שלך לפרויקט זה מכיוון שזה יקבע כמה כסף תוציא על קניית רהיטים ופריטים אחרים לעיצוב הבית כמו שטיחים או וילונות לחלונות. לבסוף, ודא שכל הרהיטים בחדר תואמים אחד לשני כך שהם.

איך להתאים ריהוט

ישנן דרכים רבות ושונות להתאים רהיטים והכל תלוי בסגנון ובגודל החדר. לדוגמה, אם יש לכם סלון גדול עם תקרות גבוהות, תרצו לגרום לו להרגיש אינטימי ונעים יותר על ידי הוספת רהיטים קטנים יותר כמו כיסאות ושולחנות. אם יש לכם חדר שינה קטן עם תקרות נמוכות, תרצו לגרום לו להרגיש גדול יותר על ידי הוספת חלקים גבוהים יותר כמו ספות ושידות.

גם לשטח הדירה יש אפקט על העיצוב

מעצב צריך לדעת את שטח הדירה כדי לעצב אותה. הוא צריך להכיר את השטח כדי לתכנן כמה רהיטים הוא יכול להתאים אליו וכמה מקום יישאר להסתובב.

המעצב יצטרך למדוד את האורך והרוחב של כל קיר על מנת לחשב את השטח. הדרך הקלה ביותר היא באמצעות סרט מדידה או מדידת לייזר.

הדרך המדויקת ביותר היא על ידי חישוב מתמטי, הכולל הכפלה של אורך x רוחב, חלוקה בשניים, ולאחר מכן לקיחת השורש הריבועי של המספר הזה.

עיצוב הדירה בשיפוץ

כאשר מבצעים שיפוץ בדירה ניתן לעצב אותה הרבה יותר טוב, בגלל העובדה שבשיפוץ ניתן להגדיל ולהקטין את גודל החדר ולשחק גם עם זה. במידה ואתם מעוניינים להכניס את גדלי החדרים גם לתוך המשוואה מומלץ כבר לעשות מדידה יותר רצינית ולבצע מדידה מקצועית באמצעות מודד דירות. לאחר מכן יהיה ניתן לדעת בדיוק איזה גודל של חדר תצטרכו ואיך ניתן לעצב אותו בצורה הטובה ביותר, מהגודל ועד הכנסת הריהוט לאותו החדר.

לסיכום

בעיצוב של חדר יש המון משתנים שצריך לדעת וצריך לחשב, בסופו של דבר כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע ומעצבים מקצועיים על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר שגם תהיה טובה למבנה וגם תהיה טובה לכם מבחינה עיצובית.

Related Posts:

  • No Related Posts