כך תבחרו את הריהוט המתאים לעיצוב ביתכם

מי מאתנו לא רוצה בית מעוצב טוב, כזה שנראה טוב, הכל בו נראה מסודר ונקי, כל רהיט ממוקם במקום הנכון וכשמגיעים אורחים, אתם רק מקבלים מחמאות? כנראה שרובנו.

כדי להגיע למצב הזה בדרך כלל מומלץ להיעזר בשירותיהם של מעצבי פנים מקצועיים אשר ישיגו את התוצאה הטובה ביותר בדיוק בהתאם לדרישות והצרכים שלכם. במידה והחלטתם לא להיעזר בשירותים של מעצבי פנים, ישנם מספר דברים שניתן לעשות כדי לעשות שינויים קטנים אך משמעותיים בעיצוב הבית כאשר אחד מהם הוא בחירה נכונה של הריהוט בבית.

בכתבה שלפניכם מספר טיפים לבחירה נכונה של ריהוט לבית.

קודם כל תכנון

אולי הכלל החשוב ביותר בכל הקשור לעיצוב פנים בכלל ולבחירת רהיטים בפרט: קודם כל לתכנן. לא ללכת לחנות לפני שבודקים את הדברים הבאים:

  • איזה ריהוט אנחנו צריכים? האם צריך להחליף את כל הסלון או רק כורסה אחת? האם לעשות חידוש לרהיט יעלה לנו זול יותר או שעדיף לקנות חדש?
  • מה התקציב שלנו לקניית הריהוט? חשוב להבהיר מה התקציב מראש כדי לא להגיע לסכומים שאתם לא יכולים להרשות לעצמכם.
  • אילו צבעים יש כרגע בחלל שאליו אנחנו מתכננים שייכנס הריהוט או איזה צבעים אנחנו רוצים שיהיו בו.
  • והבדיקה החשובה ביותר: מדידה! הטעות הגדולה ביותר שאפשר לעשות היא ללכת לחנות רהיטים ולקנות "מהזיכרון". בסוף מגיעים לבית ורואים שגודל הרהיטים לא תואם בכלל לגודל החלל ואז מתחיל בלגן שבדרך כלל מסתיים בהוצאת כספים מיותרת. את כל זה ניתן למנוע בצעד פשוט: למדוד מרחקים בין קירות, בין רהיטים ואם יש צורך אז גם מהתקרה לרצפה.

על מנת לא לטעות באף אחת מהשאלות הנ"ל, מומלץ מאוד להיעזר בשירותיהם של מעצבת או מעצב פנים אשר יעברו איתכם על כל שלבי התכנון- איזה ריהוט אתם צריכים, תכנון נכון של התקציב והקנייה, בחירת הצבעים והמדידות. בנוסף, מעצבי  הפנים יוכלו לקחת אתכם לחנויות רהיטים שהם מכירים או עובדים איתם וכך תוכלו להיות רגועים יותר לגבי הבחירה.

אז איך בוחרים את הריהוט?

כמובן שכל בחירה צריכה להיות תואמת לשלב התכנון שעליו דברנו קודם. בנוסף, הנה עוד מספר טיפים שייקלו עליכם בבחירה:

  • בחרו רהיטים שיכולים להיות שימושיים לכמה דברים. מומלץ תמיד, אבל לאנשים שגרים בדירה קטנה זהו טיפ חשוב במיוחד. רהיטים דו שימושיים שיכולים לשמש לשני דברים או מצבים כמו ספה שהיא גם מיטה, שולחן נפתח, הדום עם מקום לאחסון וכד' יכולים לחסוך מקום וכסף ולעשות את הבית יפה אך גם פרקטי.
  • אם כבר דיברנו על פרקטי, זה הוא אלמנט חשוב בבחירת רהיטים ובעיצוב בכלל. הבית צריך להיות פרקטי ולא רק יפה. הריהוט צריך להיות נוח ושימושי ולא רק לראווה.
  • טיפ אחרון: אל תיטו לכיוון של טרנדים. טרנדים זה נחמד ויפה אך זה גם יקר וחולף. מה שנראה לכולם יפה עכשיו לא בהכרח מתאים גם לטעמכם ובעוד תקופה קצרה יהיה טרנד אחר והרהיט שלכם ייראה לכם מכוער פתאום. חבל על הכסף.

Related Posts:

  • No Related Posts