דלת מעץ

דלתות כניסה מעץ הטוב והרע

לא מעט מדלתות הכניסה שמיוצרות הן מעץ, חלקם עץ מלא, חלקם דמוי עץ, אבל יש דגש על בניית דלתות כניסה מעץ ויש לכך סיבות רבות ומגוונות.

אפשרויות מחיר מגוונות

ישנם המון סוגי עץ ולכן האפשרות של משחק במחיר כאן משחקת תפקיד, ככל שהעץ איכותי יותר, טבעי יותר ומלא יותר, כך תשלמו יותר, עץ איכותי וטוב עולה יותר, ישנם כל מיני דמויי עץ או עצים פחות איכותיים ועליהם תשלמו פחות, הדבר אבל נותן גמישות רבה בכל הנוגע למחיר, כיוון שניתן להתאים דלתות על פי המחיר שהלקוח יכול לשלם.

חוזק

דלתות עץ איכותיות מעץ מלא הן דלתות חזקות, לא קל לפרוץ אותם להפיל אותם והן גם בנויות באופן כזה שיהיו מיוצבות למשקוף באופן אולטימטיבי, ברוב המקרים בונים את הדלת ומרכיבים לו משקוף מיוחד המתאים לו על מנת לחזק את הדלת.

עיצוב צבעים וחידוש

לדלתות עץ יש מגוון רחב של צבעים, בעקרון ניתן לצבוע דלת עץ בכל צבע שרוצים, ניתן לתת להן מראה מבריק באמצעות לק מיוחד (שגם שומר על הדלת בפני שריטות ופגעי מזג האוויר) וניתן גם בהרבה מקרים לחדש את הדלת בקלות או לצבוע אותה בצבע אחר, כמובן שתלוי בסוג העץ והדלת.

חידוש של דלת עץ הרבה יותר קל לבצע וברוב המקרים לא מדובר בהשקעה כספית גבוהה.

הרע – דליק

דלת עץ הינה דלת דליקה, בעת שריפה הדלת יכולה להיות עקב אכילס במקרה זה כאשר צריך לברוח במהירות מהבית, דלת עץ תידלק במהירות ותלכד את יושביה בפנים, זאת אחת הסכנות היותר גדולות כשמדובר בדלת עץ.

חרקים ומכרסמים

דלת עץ פגיעה יותר לנזקי מכרסמים וחרקים, כל מיני יצורים שנוגסים ומכרסמים את העץ, בנוסף אם יש לכם חתול או כלב, דלת עץ תתפוס הרבה יותר את השריטות והמכות של בעלי החיים הללו, לכן מומלץ כן לצפות אותה בחומרים נוגדי שריטות.

זהירות מים

דלתות עץ שמותקנות בסמוך לים או למים לעיתים ספוגות את המים שנמצאים באוויר אשר נספגים במשקופים ובדלת עצמה ומתחילות לאגור את המים בתוך העץ, מה שגורם לרטיבות בתוך העץ, התנפחות של העץ, ריקבון והתפרקות העץ עצמו, זאת גם הסיבה שכאשר מתקינים דלת עץ צריך לשים לב שהמשקופים והחיזוק של הדלת בנויים כמו שצריך ואין חדירת מים לדפנות ולתוך הדלת עצמה מה שיכול לגרום במהירות להרס הדלת ולצורך בהחלפתה.

פוסטים רלוונטים שקשורים:

  • No Related Posts